Blog

Sık Sorulan Sorular

Istranca şömine odunu hakkında sık sorulan sorular ile ilgili derlediğimiz bu sayfamızda en çok sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Istranca şömine odunu hakkınd daha çok sorunun cevabına ihtiyaç duyarsanız lütfen bize info[‘at’]odunal.com mail adresimizden ulaşınız.

Şömine odunlarının türü nedir?

Odun Al Istranca Şömine odunları Istranca ormanlarında yetişen meşe ağacından oluşmaktadır. Meşe odunu düşük kül, yüksek ısı üretimi nedeniyle şöminede en çok tercih edilen odun türüdür. Şömine odun türlerimiz meşe olup yuvarlak, kırılmış, hızlandır ve tutuşmalık olarak satılmaktadır.


Ambalajlama nasıl oluyor?

Odun Al Istranca Şömine odunlarını lamineted toz dökmeyen torbalarla sizlere ulaştırıyoruz. Kolay delinmeyen toz dökmeyen torbalarımız sayesinde odunlarınızı dilediğiniz yerde muhafaza edebilirsiniz.


Nem oranı nedir?

Odun Al olarak kesinlikle müşterilerimize Islanmış odun yollamayız. Sitemizde ürün başlıklarında ve açıklamalarında tüm detaylar verilmektedir. Bazı ürünlerimiz 2 yıl bekletilmiş ürünlerdir bunları kategori ve ürün başlıklarından görebilirsiniz. Aksi belirtilmediği müddetçe tüm ürünlerimizde nem oranı %10’un altındadır.


Yuvarlak, Kırılmış, Hızlandırma ve Tutuşturma odun türlerinin farkı nedir?

Yuvarlak şömine odunu, kırılmış şömine odunu ve hızlandırma şömine odunları tamamen aynı tür Istranca ormanlarında yetişen meşe ağacından üretilmektedir. Burada ki tek fark görsel olarak kırılmış odunda yapılan kırma işlemi ve çap olarak daha ince olan hızlandırma odunudur. Tamamen kendi şömine zevkinize ve nasıl bir görsel istediğinize göre yuvarlak yada kırılmış odun tercih edebilirsiniz. Hızlandırma odunlarıda kuru meşeden oluştuğu ve ince olduğu için şöminenizin ilk tutuşma anında yüksek ve hızlı alevli bir ateşe sahip olmanızı sağlar.


Kargolama nasıl yapılıyor?

Şöminelik Odun Kargo gönderilerimiz MNG kargo ile tamamen ücretsiz olarak sağlanmaktadır. MNG kargo güvencesiyle kapınıza kadar orjinal toz dökmeyen kaliteli ambalajlarımız ile ulaştırılmaktadır. Kargo bilgilendirmeleri MNG kargo tarafından kargoya verildiği andan itibaren SMS ile bildirilmekte olup kapınıza kadar getirilmektedir.


Kargolama süresi nedir?

Genellikle aynı gün saat 16:00 ‘ya kadar verdiğiniz siparişler kargolanmaktadır. En geç kargolama süremiz siparişinizin ertesi günüdür. MNG kargo ile Türkiye’nin her yerine ortalama 2-4 iş günü içerisinde tüm siparişler teslim edilmektedir.


Kargo ücreti ne kadar tutar?

Sitemizde yer alan tüm ürünlerimiz tamamen ücretsiz olarak MNG kargo ile kapınıza kadar teslim edilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir