Blog

Şömine Odunu Fiyatları

Şömine Odunu Fiyatları

Şömine odunu fiyatları, genelde odunun yapıldığı ağacın cinsine, ağacın yanma sırasındaki vereceği reaksiyonlara, sipariş edilecek odun miktarına göre değişiklik göstermektedir. Odun fiyatlandırmasında bunların yanı sıra ebatlar da etkili olabilmektedir. Firmamız tarafından üretilen şömine odunları uzunluğu 30-50 cm arasında, kalınlığı 10-15 cm arasında değişmektedir. Odun çeşitlerinden ve yanıcılık özelliklerinden odunal internet sitemizde detaylı olarak bahsedilmiştir. Ayrıntılı olarak incelemenizin ardından şöminenize uygun ebatlarda ve istediğiniz miktarda sipariş verebilirsiniz.

Çeşide göre şömine odunu fiyatları

Şömine odunu fiyatları

Şömine odunu fiyatları için çeşitleri, birkaç ağaç türünün sadece kesilme ve bekletilme işlem adımları sonucunda meydana gelebileceği gibi, birden fazla ağacın artığı olarak adlandırılan talaşların bir araya getirilip presleme gibi işlemlerden geçirilmesi ile de oluşabilir.

  • Meşe odunu: Bu şömine odunu çeşidi ileri düzeyde ısı kalorisine ve düşük yağ miktarına sahiptir. Açık ve kapalı hazneli şömineye sahip kişilerin özellikle meşe odunu kullanması tavsiye edilir. İyi bir ısı enerjisine dönüşerek  odayı uzun süre soğuk bir ortamdan uzak tutar.
  • Gürgen odunu: Kayın ile çok karıştırılan gürgen iyi yanma fonksiyonlarına sahiptir.
  • Kayın odunu: Bu ağaç türünün kalori değeri, meşe ağacına göre ortalama %9 daha düşüktür. Meşe ağacı ile kıyaslandığında daha düşük niteliğe sahip olsa da sakince ve uzun bir süre yandığında şömineli ısıtma sistemlerinde tercih edilir.
  • Çam odunu: Çam odunu her ne kadar şöminede yakılmak üzere kullanılsa da fazla reçine oluşumundan çok tercih edilmemektedir.  Reçineler genel anlamda isli bir alevle yandıklarından odaya is bırakabilirler.
  • Briket odunu: Gürgen, kayın, çam ağaçlarının talaşları kullanılarak, özel bir teknikle preslenme işlemine tabii tutulmasıyla ortaya çıkmıştır. Endüstriyel işlem teknikleri kullanılarak ortaya çıkarılan bu ürün yaklaşık %40 oranında nem içeren odun çeşitlerinden daha az neme sahip olduğundan yanma kalitesi daha yüksektir. Presleme işleminden geçirilmiş bir briket odunu yaklaşık %5 oranında nem içermektedir. Bu sayede, kalite bakımından oldukça iyi, is yapma olasılığı ise epey düşüktür.

Şömine Odunu Kapsamındaki Hizmetlerimiz Nelerdir?

Şömine odunu seçilirken güvenilir bir firma ile irtibatta olmanız gerekmektedir. Yakılacak odunlar belli standartlarda olmalıdır ve bazı koşulları sağlamalıdır. Yanma sırasında is, yeterli ısı sağlamama, yaş-kuruluk oranı dengesizliği gibi birçok faktör bu bağlamda önem arz eder. Odun Al firması tüm hassasiyeti ile size bu konularda en güvenilir hizmeti sunarak sıcacık bir salona sahip olmanız sağlar. Şirketimiz tarafından müşterilere sunulan odun kriterleri şöyledir;

  • Odun yeteri kadar bekletilmiş olup, yeteri kadar nem kaybına uğratılmıştır. Bu sayede daha şiddetli yanma eylemi gerçekleştir ve daha fazla ısı meydana çıkar. Ayrıca nem oranı düşürülen odunlarda, yanma sırasında is oluşumu en aza indirgenir.
  • Güvenilir hizmet garantisi ile farklı ebatlarda şömine odunu üretimi sunar.
  • 7/24 sürekli sipariş hizmeti sunar.
  • Müşteri memnuniyeti kapsamında kaliteli ve iyi yanar özellikte şömine odunları üretir.

Diğer blog yazılarımıza göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir